Podzim 2013 - rozpis zápasů, výsledky, sestavy

Horní Bříza - Vonoklasy, sobota 1.9. v 10:30, sraz v 9:30

Libušín - Horní Bříza, neděle 8.9. v 13:30 (Kladno - Libušín), sraz v 11:00

Horní Bříza - Jindřichův Hradec, neděle 15.9. v 10:30, sraz v 9:30

4. kolo
Horní Bříza - VS Plzeň, neděle 22.9. v 10:30, sraz v 9:30

5. kolo
Dukla JM - Horní Bříza, sobota 28.9. v 11:00 (Praha 4, Schulhoffova), sraz v 8:30

6. kolo
Horní Bříza - Holoubkov, neděle 6.10. v 10:30, sraz ve 9:30

7. kolo
Bohemians 1905 - Horní Bříza, neděle 13.10. v 13:00 (Praha - Vestec), sraz v 10:30

8. kolo
Horní Bříza - Blatná, neděle 20.10. v 10:30, sraz v 9:30

9. kolo
ABC Braník - Horní Bříza, sobota 26.10. v 14:00 (Praha 4 - Braník), sraz v 11:15

Gól: Čechurová

Sestava: L. Sedláčková - Vozková, Hubková, Šamanová, Želinská, Klailová, Čechurová, Boudová, P. Sedláčková (80. Marková), Fraňková, Zimová

2. kola

Libušín - Horní Bříza

3 : 0 ( 0 : 0 )

Sestava: L. Sedláčková (v 70. do hřiště  ) - Vozková, Hubková, Želinská, Šamanová, Fraňková (70. Široká - do brány), Lexová, Boudová, Klailová (46. Verbičová), P. Sedláčková, Aubrechtová

Na zápas jsme bohužel odjížděly bez trenéra a velkého počtu hráček. Den před utkáním nás bylo jen 10. Nakonec nás zachránilo, že jela druhá gólmanka Široká, již nehrající D. Verbičová a z dovolené vracející se L. Aubrechtová.

První poločas jsme byly lepším týmem. Ve středu zálohy dobře pracovala E. Boudová s L. Lexovou, které toho na hřišti oběhaly hodně a bojovaly o každý míč. Šance, které jsme měly v první půli pokryla domácí gólmanka. Tu největší L. Hubkové z přímého kopu soupeřka vyrazila na roh.

První minuty druhé půle, i když víme, že je máme špatné jsme si zase nepohlídaly. Hned v první minutě jsme obdržely od jejich nejlepší hráčky gól k tyči. Musely jsme také o poločase vystřídat. Za zraněnou B. Klailovou nastoupila D. Verbičová. Na střídačce už zůstala jen naše druhá gólmanka. Už jen to, že hosté měly na střídačcce asi 6 hráček (v Divizi můžeme střídat 7x) bylo dost flustrující. To se také prokázalo. S ubývajícím časem, kdy domácí prostřídaly hráčky si vypracovaly více šancí. Jednu z nich proměnily, když obrana znovu propadla. V 68. min. šla domácí hráčka sama na gólmanku Sedláčkovou, která reflexním zákrokem nohou zamezila vstřelení třetího gólu domácích. V 70. minutě došlo na střídání. Do branky šla I. Široká a ze hřiště H. Fraňková. Na její místo na kraji zálohy tak přešla z brány L. Sedláčková. V závěru zápasu jsme obdržely ještě jeden gól do prázdné branky, kdy I. Široká vyběhla proti míči, položila se, ale soupeřka si míč zasekla a skórovala.

Děkuji všem holkám, který i když jsme prohrály zápas odmakaly. Hlavně těm třem, které jsou uvedené výše velké díky.

Příští zápas odehrajeme doma s Jindřichovým Hradcem v neděli od 10:30 na hřišti v HB a účast bude vyšší.

3. kolo

Horní Bříza - Jindřichův Hradec

2 : 2 ( 0 : 1 )

Góly: vlastní, Čechurová

Sestava: L. Sedláčková - Hubková, Klailová (45. Želinská), Vozková, Šamanová, Fraňková (55. Aubrechtová), Boudová, Lexová, Čechurová, Zimová, P. Sedláčková (80. Škubalová)

Ve třetím soutěžním zápase se ženy HB dočkaly prvního bodu v sezóně. V prvním poločase to byla vyrovnaná partie, ale domácí gólmanka si vybrala slabší chvilku a obdržela laciný gól. Ve druhé půli jsme hru zlepšily a z rohu jsme vyrovnaly, když se míč v hloučku hráček dostal do branky. Bohužel radost netrvala dlouho, když hned po rozehrávce se do střely položila hostující hráčka a míč skončil pod břevnem. Bříza se nevzdala, bojovala..nastřelily jsme jednu tyč a břevno. 3. minuty před koncem se snažení vyplatilo a M. Čechurová vstřelila vyrovnávají branku.

V příštím zápase hrajeme znovu na domácím hřišti s Vodními stavbami Plzeň v neděli od 10:30..tak nás přijďte podpořit...náš soupeř hrál tento víkend doma zápas s Libušínem, který porazil 4:0.

4. kolo

Horní Bříza - VS Plzeň

1 : 3  ( 1 : 3 )

Sestava: L. Sedláčková - Hubková, Klailová, Šamanová, Vozková (35. Alblová), Čechurová, Boudová, Zimová, Lexová, P. Sedláčková, Aubrechtová (70. Marková)

5. kolo

Dukla JM - Horní Bříza

8 : 0  ( 0 : 4 )

Sestava: L. Sedláčková - Vozková, Hubková, Šamanová, Klailová, Boudová, Lexová, Aubrechtová, P. Sedláčková (45. Marková), Fraňková, Alblová (55. Želinská)

6. kolo

Horní Bříza - Holoubkov

0 : 5 (0 : 3)

Sestava: L. Sedláčková - Vozková, Hubková, Želinská (74. Rauchová), Šamanová, Boudová, Lexová, Alblová (65. Klailová), Aubrechtová, Sedláčková P. (52. Marková), Zimová (21. Fraňková)

7. kolo

Bohemians 1905 - Horní Bříza

3 : 0  ( 1 : 0 )

Sestava: L. Sedláčková - Vozková, Hubková, Klailová, Šamanová, Lexová, Boudová (78. Rauchová), Čechurová, Fraňková (68. P. Sedláčková), Alblová, Aubrechtová (72. Želinská)

I když výsledkem to může vypadat jednoznačně na výhru domácího týmu, na hřišti to tak vůbec nevypadalo. V první půli jsme soupeře jasně přehrávaly a hra se odehrávala především na jejich polovině. V 10. minutě měla přijít jasná penalta po volejbalovém zákroku uvnitř vápna, ale rozhodčí jakoby nic. Těchto neodpískaných rukou domácích hráček bylo nepočítaně, za to na naší straně to pískal jak o život. Ovšem to ještě nebylo nic proti tomu, co se odehrálo ve 13. minutě. Gólmanka Sedláčková vyběhla z branky, soupeřka si jí obhodila a mohla dávat do prázdné, ale gólu se štěstím zabránila kapitánka Vozková, která míč vykopla těsně před brankovou čárou na tyč, ze které pak míč putoval na roh. K našemu překvapení, ale ukázal rozhodčí na střed po konzultaci s pomezním a unal gól. I přes naše urgence, že gól jasně nebyl, pomezní si stál za svým (jak jinak), že ho jasně viděl celým objemem za brankovou čarou. Už to vypadalo, že gól bude tedy uznán a domácí povedou 1:0, ale kapitánka domácích, kterou si hlavní zavolal řekla, že jasně gól nebyl a potvrdila to i jejich hráčka, která střílela. Pomezní chtěl očividně pomoci domácím. Bohužel po tomto momentu jsme byly rozhozené a během pár minut přišel jejich regulérní gól. Což bylo v první půli jedna z mála šancí, které domácí hráčky měly. V některých momentech jsme je zavřely na jejich půli a dobývaly branku jak z rohů tak po střelách. Jedna z nich, kterou dala M. Čechurová, skončila na břevně odrazila se od země a mimo branku. Bohužel v první půli jsme z našeho tlaku nevytěžily žádný gól.
Do druhé půle jsme nevstoupily špatně, ale hra se vyrovnala a šance tak byly na obou stranách. J. Alblová měla šanci, ale měla to na delší nohu a tak střela nebyla tak razantní. Poté vstřelily domácí hráčky gól, kdy hostující hráčka nepohlídala náběh z levé strany a míč se po střele těsně vedle tyče propadl do branky. Po brejku upravila domácí hráčka na 3:0.

Malá odbočka: Zázemí ve Vestci, kde jsme tento zápas hrály, bylo krásné (kompletně nové zázemí). Zatím nejlepší, kde jsme doposavad s týmem fotbalistek byly. Bohužel kámen úrazu bylo hřiště (spíše teda pole). Silně podmáčené, tráva ani místy nebyla, jen samé bahno. Nebylo nouze o samovolné pády. Své o tom ví při výkopech gólmanka Sedláčková. Za předvedený výkon v těžších herních podmínkách a nepřízni rozhodčích, na který už jsme si v pražských zápasech zvykly se i přesto nemáme za co stydět.

8. kolo

Horní Bříza - Blatná

1 : 7 ( 1 : 3 )

gól: Aubrechtová

Sestava: L. Sedláčková (46. Široká) - Vozková, Hubková, Šamanová, Želinská (72. Rauchová), Boudová, Fraňková, Lexová, Aubrechtová, P. Sedláčková, Alblová

Gól: H. Fraňková zahrávala autové vhazování. To do velkého vápna prodlužovala hlavou P. Sedláčková a L. Aubrechtová zakončovala z úhlu ke vzdálenější tyči.

9. kolo

ABC Braník - Horní Bříza

5 : 0 ( 2 : 0 )

Sestava: L. Sedláčková - Vozková, Hubková (64. Marková), Šamanová, Želinská (74. Široká), Čechurová, Boudová, P. Sedláčková, Alblová, Klailová, Lexová

Střídání: V 74. minutě šla do branky I. Široká, která vystřídala M. Želinskou a L. Sedláčková šla z branky do zálohy.

Ke čtvrtému týmu tabulky jsme zajížděly se 12 hráčkami a 2 gólmany. Chyběla nám stále zraněná T. Zimová, pracovní povinnosti nedovolily jet L. Aubrechtové a chyběla i H. Fraňková a K. Rauchová.
K tomu ještě L. Hubková nebyla po týdenní indispozici zcela fit. I když se může zdát, že trénér měl pozici v sestavování jedenácky jasnou, na to, kolik nás jelo, nebylo to nic lehkého. Na stopera se ze střední zálohy přesunula M. Čechurová, do útoku šla L. Hubková a posuny na některých postech probíhaly po celou dobu hry.
 Na předvedené hře to bylo znát. Velké problémy nám dělala domácí útočnice, která hned z první střely naštěstí trefila pouze tyč. Poté se blýskla dvěma chycenými střelami L. Sedláčková. Domácím se však za nedlouho podařilo vstřelit gól střelou k tyči. Domácí hráčky byly po celý zápas lepším týmem a dělaly hosujícím hráčkám velké problémy na jejich polovině, domácím se podařilo během zápasu střelit ještě 3x břevno. Obrana ve složení Želinská, Vozková, Čechurová a Šamanová měly po celý zápas hodně práce s odrážením útoků domácích. Těm se podařilo vsítit ke konci první půle ještě jednu branku. P. Sedláčková napadala většinu hry domácí gólmanku, což ji stálo hodně sil, ale ke gólu to bohužel nevedlo. J. Albová zase dobře pracovala ve středu zálohy a byla platnou hráčkou, hlavně v osobních soubojích. Po levé straně dělala problémy svojí rychlostí E. Boudová a ve středu L. Lexová, které podporovaly jak útok, tak se snažily vypomáhat i v obranné řadě. Pro některé hráčky byla první půle hodně fyzicky náročná. Po přestávce došlo na výměnu postů. Na levého obránce šla B. Klailová a na pravého záložníka M. Želinská. Nápor domácích neustával a vyústil ve třetí gól, kdy nejlepší hráčka domácích dala svůj druhý gól z malého vápna prudkou střelou podél tyče. Domácí hráčky si vypracovaly ještě několik situací po faulech v blízkosti velkého vápna, ale ty brankářka bezbečně lapila. Poté pak došlo na střídání, kdy L. Hubková přenechala místo A. Markové. Další střídání proběhlo o 10 minut později, kdy vystřídala vyčerpaná M. Želinská a z branky do pole se posunula L. Sedláčková, aby uvolnila místo I. Široké v brance. V posledních minutách zápasu domácí hráčky bohužel vstřelily ještě dvě branky a výsledek skončil 5:0 pro domácí.

Tento zápas nám ukázal, že bude nutné hodně zapracovat na fyzické kondici některých hráček.

Příští týden nás čeká poslední domácí zápas v neděli od 10:30 proti pražskému týmu ze Zlíchova.

10. kolo

Horní Bříza  - Zlíchov

0 : 4  ( 0 : 2 )

Sestava: L. Sedláčková - Vozková, Hubková (73. Marková), Želinská (84. Rauchová), Šamanová, Čechurová, Lexová, Boudová, Zimová, Klailová (46. Fraňková), Aubrechtová (68. P. Sedláčková)

Na poslední domácí zápas k nám přicestoval první tým tabulky ze Zlíchova. Nevedly jsme si vůbec během zápasu vůbec špatně, ale obdržely jsme brzký gól. Druhý gól padl z viditelného ofsajdu, kdy lajnový pomezní mával, domácí hráčky přestaly hrát... hlavní ponechal hru běžet a hostující hráčka nikým nebráněná vstřelila gól. Domácí to ale nepoložilo a bojovaly dál a vypracovaly si situace před hostující brankou, ale ke gólu to nevedlo. Druhá půle se odehrávala v podobné režii, kdy se akce střídaly na obou stranách. S ubývajícím časem začaly být hostující hráčky nervózní, protože se jim další gól ne a ne podařit vstřelit. V 73. minutě byl faul na naši stoperku, která tak musela vystřídat. Obraně chvíli trvalo než se srovnala a hráčky hostí se toho snažily využít střelami. Tento stav se nám bohužel nedokázalo udržet. Gólu se dočkaly až v 86. minutě po skrumáži před brankou, kdy domácí hráčky nedokázaly odkopnout balon. Smolný čtvrtý gól dala hostující hráčka z penalty po ruce domácích ve vápně. L. Sedláčková vystihla směr, ale na umístěnou střelu k tyči po zemi o kousek nedosáhla.

Proti prvnímu tabulky jsme nehrály vůbec špatně a nemáme se za co stydět..škoda těch dvou zbytečných gólů.

Příští týden nás čeká poslední zápas sezóny v Příbrami s 3. celkem tabulky a pak dokopná...