3. liga žen - skupina D - los soutěže

1. kolo
Horní Bříza - Vonoklasy, neděle 2.9. v 10:30, sraz v 9:30

2. kolo
Zlíchov - Horní Bříza, sobota 8.9. v 15:00 (Zlíchov, Ke hřbitovu 5, Praha 5, 152 00)

3. kolo
Horní Bříza - SK Ďáblice, neděle 16.9. v 10:30, sraz v 9:30

4. kolo
Horní Bříza - Příkosice, neděle 23.9. ve 14:00, sraz ve 13:00

5. kolo
Dukla JM - Horní Bříza, pátek 28.9. v 13:30 (Areál Schulhoffova - Praha11, Květnového vítězství 79, 149 00)

9. kolo
ABC Braník - Horní Bříza, sobota 27.10. v 14:30 (UMT -  ul.Za mlýnem 1774/12, Praha 4)

Počet diváků: 50

Do zápasu jsme vstoupily lépe než soupeřky a do 20. minuty jsme byly lepším týmem.  I když soupeřky si vypracovaly 2 slibné šance, které domácí Sedláčková vychytala. Bohužel skóre se měnilo ve 23. minutě ve prospěch hostů, kdy se trefila hráčka s č. 10, která si zaběhla za obranu a zakončila přesně. O 3 minuty později už to bylo 0:2, kdy ta samá hráčka znovu po levé straně zaběhla za obranu a skórovala. V 31. minutě se radovaly i domácí hráčky, když se trefila Čechurová. Snížení na 1:2 však netrvalo dlouho, za 2 minuty se po levé straně uvolnila hráčka č. 8 a znovu běžela sama na gólmanku. 1:3 pro Vonoklasy. Ve 41. už to bylo 1:4, kdy hostující hráčka s č. 10 završila hattrick. Domácí nesložily zbraně a ve 43. minutě zahrávaly rohový kop, ze kterého padl krásný gól stoperky Hubkové, který se stočil k zadní tyči. Po poločase domácí zlepšily hru a v 65. minutě snížila Zavadilová, která přesně mířenou trefou po zemi nedala golmance hostí šanci. V 68. minutě po nevoli hostujících domácí zahrávaly pokutový kop, když byla faulována Červená. Ten s přehledem zakončila Čechurová. 4:4. Hrál se fotbal nahoru a dolů, oba týmy chtěly urvat vítězství pro sebe. V 81. minutě se prosadila znovu hráčka č. 10, která celý zápas dělala domácím problémy a střelou pod břevno zajistila hostům výhru. Zápas nakonec skončil 4:5 a výhru si odváží tým Vonoklas.

První půle se nepovedla, zbytečně inkasované góly. Druhá půle už byla z pohledu domácích dobrá, ale na výhru to nestačilo.

Příští kolo zajíždíme na půdu Zlíchova (Praha).

(L. Sedláčková)

2. kola

Zlíchov - Horní Bříza

6 : 3 (2 : 2)

Góly: Martina Čechurová 3

Počet diváků: 20

Na tento první venkovní zápas jsme jely bez trenérů. Proto soupisku a střídání měla na starosti kapitánka Martina Čechurová. Do zápasu jsme nevstoupily dobře. Po 5 minutách jsme prohrávaly 1:0, když se po průniku po levé straně soupeřka prosadila střelou k tyči. Bříza však zásluhou kapitánky Čechurové v 8. minutě vyrovnala a soupeře v první půli  i přehrávala. Soupeři si však také vytvořily šance, ale ty hostujicí gólmanka vychytala. Nic to ale platné nebylo a po chybě obrany se prosadila střelou pod břevno neobsazená hráčka domácích. Bříza i na tento gól dokázala v 44. minutě odpovědět. V poločase to tak bylo 2:2. Do druhé půle však soupeř hru zlepšil a po pase, který dostala domácí hráčka za obranu to bylo 3:2. Po 10 minutách zahrával Zlíchov po faulu hostích před velkým vápnem přímý kop. Ten gólmanka Sedláčková vytáhla z brankové čary, jenže nikdo ze spoluhráček nedobíhal a tak zlíchovská hráčka zakončovala do prázdné branky. V 60. minutě zahrávaly domácí rohový kop, ten gólmanka chytla, jenže ji atakovaly 2 hráčky a míč propadl do branky. V té samé minutě střídaly gólmanky a na hřiště nastoupila Ivana Široká. Bříza ještě hatrrickem kapitánky snížila na 5:3. Poslední slovo měly přeci jen domácí hráčky, které upravily opět střelou pod břevno na konečných 6:3. Hostující měli ještě štěstí, když střelu domácí hráčky vytěsnila brankářka do tyče a míč prošel za zády gólmanky Ivany Široké a od druhé tyče ven z branky. Ostatní akce domácích obrana a gólmanka zlikvidovala. Ke konci zápasu ještě kapitánka vystřídala 4 hráčky a zápas už se jen dohrával.

Po 2 zápasech jsme tak stále bez bodu se skóre 7:11. Konečně nám funguje záloha a útok, ale musíme zapracovat na defenzivní činnosti, která není nejlepší. Počet vstřelených branek je jako za minulou polovinu sezóny, což je dobré. Příští kolo hrajeme doma s Ďáblicemi, které ve druhém kole porazily Blatnou 2:1.                                                                   (Lucka S.)

3. kolo

Horní Bříza - Ďáblice

1 : 0 (0 : 0)

gól: Martina Čechurová (53. minuta)

Počet diváků: 80

Sestava: Šamanová (51. L. Sedláčková) - Čechurová, Vozková, Boudová, Vynahlovská, Hubková, Červená, Jindrová (55. Malá), Zavadilová, Randová (55. Klailová), Zimová (60. Fraňková)

První 3 body do tabulky
Až na nepříjemnost ještě před začátkem utkání, kdy hostující tým si přivezl stejně barevnou sadu dresů jako má hlášený domácí tým, který se tak v průběhu rozcvičování musel převléci do druhé sady dresů, tak to byl jediný negativní moment pro domácí.
Ty od počátečních minut byly na hřišti aktivnějším týmem, který si vytvořil několik gólových šancí. V první půli to byla střela Aleny Červené, která míč poslala do tyče či pokusy naší kapitánky Martiny Čechurové, která zasypávala hostující gólmanku střelami a jedna z nich jako při šanci Červené skončila na tyči. Velkou měrou se o podporu útoku starala také Eliška Boudová, která obránkyním nedala vydechnout. Hosté si nevěděli rady, ale přeci jen se jim podařilo vystřelit v první půli na branku. Gólmance Šamanové prošel míč mezi nohama, ale štěstím bylo, že míč se od její nohy odrazil těsně mimo branku. Další pokusy nebyly tak nebezpečné. Minutu před koncem první půle měla na kopačce naše kapitánka vedení, ale míč skončil těsně vedle levé tyče. Poločas tak skončil 0:0. V 51. minutě vystřídala Lucie Sedláčková v brance Kateřinu Šamanovou. O dvě minuty později se tak mohla radovat i s týmem ze vstřelení gólu. Kapitánka prokličkovala obranou a krásnou střelou nedala hostující gólmance šanci. Bříza i poté nepolevovala a chtěla dát další gól. Velmi blízko k tomu měla Eliška Boudová, která z poloviny hřiště prošla přes tři hráčky a z úhlu lobovala přes brankářku, jenže těsně vedle tyče. (Eli, hodně pěkná akce!! Museli byste to vidět naživo). Hostující se snažili vyrovnat a zvrátit vývoj zápasu. Dostávali se častěji do zakončení, které však Sedláčková  pokryla. I přes konečný tlak hostů Bříza své vedení udržela a mohla tak slavit výsledek 1:0 a první letošní výhru v tomto ročníku ligy.

Další zápas hrajeme doma v neděli od 14 hodin proti Příkosicím, které neztratily v dosavadním průběhu ani bod a jsou na druhém místě. Tak nás přijďte podpořit!

Počet diváků: 40

Sestava HB: Sedláčková L. - Vozková, Vynahlovská (65. Klailová), Hubková, Zavadilová (12. Lauberová), Čechurová, Boudová (78. Aubrechtová), Lexová, Zimová (80. Verbičová), Randová (80. Sedláčková P.), Červená

5. kolo

Dukla JM - Horní Bříza

4 : 2 (1 : 2)

góly: Čechurová Martina 2

Sestava: Šamanová - Vozková, Vynahlovská, Klailová (82. P. Sedláčková), Randová (65. Verbičová), Lexová, Čechurová, Aubrechtová (76. L. Sedláčková), Boudová, Červená (73. Fraňková), Zimová.

Zápas se odehrál ve státní svátek v pátek. Po hodině a půl  naší cesty na zápas se rozbil autobus a my skončily na dálnici u odbočky na Loděnice. Tam jsme byly asi hodinu a čtvrt než přijel náhradní autobus. Odjížděly jsme ve čtrvt na 2. Naštěstí po telefonické domluvě se sekretářem se začátek utkání z půl 2 přesunul na druhou hodinu. Základní jedenácka se převlékala v autobuse. Na hřiště jsme dorazily v 13:55 a utkání začalo v 14:08 po krátkém rozcvičení.
Bříza se rozjížděla pomalu a Dukla toho dokázala brzy využít a dostala se ve 20. minutě do vedení. Hostující hráčky se dostaly do tempa a zabraly. Gólmanka domácích si často vycházela až za hranici velkého vápna, jelikož se hra odehrávala u soupeřů. Toho využila kapitánka Čechurová a střelou z poloviny hřiště dostala míč do branky a srovnala na 1:1. O několik minut později znovu kapitánka vystřelila z půlky hřiště a vracející se gólmanka Dukly míč tečovala prsty, ale míč skončil v brance.1:2 pro Břízu.  Domácí hráčky měly převahu v držení míče, ale do poločasu už nedokázaly odpovědět.
Do druhé půle vstoupila Bříza špatně. Po 5 minutách inkasovala na 2:2 a o dalších 5 minut už prohrávala 3:2, když gólmanka Šamanová podcenila  střelu pod břevno a míč zapadl do branky. Na to už hostující hráčky nedokázaly odpovědět a ke konci zápasu obdržely čtvrtý gól.
Dukla byla po celý zápas lepším týmem. Kombinačně i silově na tom soupeřky byly lépe a z toho pramenily také šance, které si vytvořily.
Další kolo odehrají ženy v Horní Bříze s Holoubkovem od 14 hodin.
by Lucka Sedláčková

6. kolo

Horní Bříza - Holoubkov

0 : 6 (0 : 2)

Počet diváků: 51

Sestava: Sedláčková L. (65. Široká) - Hubková, Vynahlovská (34. Klailová),  Vozková (81. Sedláčková P.), Zimová, Aubrechtová (46. Fraňková), Lauberová,Čechurová, Červená (81. Verbičová), Randová, Lexová

7. kolo

Mořina - Horní Bříza

5 : 2 ( 3 : 1 )

góly: Čechurová 2

Sestava: Šamanová (65. Sedláčková L.) - Vozková, Hubková, Klailová, Boudová, Fraňková (70. Aubrechtová), Červená (80. Sedláčková P.), Randová (75. Verbičová), Čechurová, Lexová, Lauberová

Do zápasu vstoupily hráčky Břízy lépe a vypracovaly si zásluhou Čechurové tlak, který však gólem neskončil a tak udeřilo na druhé straně a domácí hráčky se dostaly po 30 minutách do dvoubrankového vedení, díky míčům za obranu, se kterými si obrana neporadila nejlépe. Kvůli zranění Kiko Vynahlovské se na levou stranu obrany postavila Bára Klailová, která měla na starosti nejlepší hráčku Mořiny a dokázala si s ní celkem dobře poradit. Bříza díky kapitánce Čechurové snížila na 2:1, ale do poločasu se domácím podařilo vstřelit ještě jednu branku, se kterou Šamanová nemohla nic dělat. I když trenér urgoval, že si musíme pohlídat začátek druhého poločasu, jelikož dostáváme hned v prvním minutách zbytečné góly, nebylo to nic platné a po 5 minutách Šamanová lovila míč z branky počtvrté. V 65. minutě se střídaly hostující gólmanky. Po dalších 5 minutách hry faulovaly domácí hráčku ve vápně a byla nařízena penalta, kterou domácí hráčka neproměnila. Bříza se snažila dvoubrankový náskok dotáhnout. Kapitánka Čechurová se podruhé trefila a oživila naději. Jenže ta netrvala moc dlouho. Další míč za obranu a domácí útočnice, která šla sama na Sedláčkovou nemýlila. Bříza už se do většího tlaku do konce utkání nedostala a hrozily spíše domácí hráčky, kdy díky podklouznutí gólmanky naštěstí nastřelily jen tyč a z dorážky se již neprosadily. Další střelu Sedláčková vyškrábla konečky prstů na roh. Po zahrání však hostující hráčky odvrálily do bezpečí.

Mořina nás nějak herně nepřehrávala, ale vyškolila nás z produktivity. Příští zápas nás doma čeká silný soupeř Blatná. Máme jí co vracet z minulého domácího zápasu, kdy nám potupně nasázela 17 gólů.

8. kolo

Horní Bříza - Blatná

2 : 2

góly: Čechurová (pen.)

Zimová

Sestava: Sedláčková L. - Hubková, Klailová, Vozková, Boudová, Randová, Lexová, Čechurová, Červená, Fraňková (46. Jindrová), Zimová

9. kolo

ABC Braník - Horní Bříza
5 : 1 ( 2 : 0 )

gól: Jindrová

Počet diváků: 15

Sestava: Široká (46. Sedláčková L.) - Vozková, Klailová, Hubková, Boudová (75. Aubrechtová), Randová (55. Sedláčková P.), Fryčková (50. Verbičová), Čechurová, Zimová, Vynahlovská (50. Fraňková), Jindrová

Bez trenérů odjížděla děvčata Horní Břízy k zápasu na Braník. I přes husté sněžení a vrstvu sněhu na umělé trávě se zápas odehrál, jelikož rozhodčí uznal povrch jako způsobilý. Po poločasu měl návrh zda zápas neodložit, což nám přišlo v půli zápasu jako blbost. Bříza si s těmito podmínkami nesrovnala a jediný gól hostí dala Martina Jindrová ve druhé půli a korigovala tak výsledek na 5:1. Jelikož všechny hráčky dojedné byly zmrzlé na kost, tak snad se sejdeme k poslednímu domácímu zápasu s Příbramí B v plné síle.
Fotky ze zápasu naleznete na níže uvedeném odkazu, abyste si udělali obrázek v jakých podmínkách se zápas odehrával.